image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Başvuru sahibinin Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacağı kesinleştirildikten sonra İngiltere vize başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru yapılması gerekir.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusundan olumlu sonuç alabilmek için başvuru sahibinin İngiltere göçmenlik kurallarınca belirlenmiş prosedürlere uyması gerekir.

Başvuru sahibinin her şeyden önce geçerli bir başvuru yapabilmek için bir pasaporta sahip olması gerekir. Bu pasaport en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Başvuru sahibi, İngiltere’de kalacağı süreye göre bulunduğu yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunabilir.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için gidiş amacına göre vize türünün doğru belirlenmesi çok önem arz eder. Yanlış vize türüne başvuru yapmaktan dolayı vize reddi alınabileceği hususuna dikkat edilmelidir. Çünkü yanlış türe başvuru yapmaktan dolayı vize reddi alınabilir. Prosedürlere uygun bir başvuru yapmak ve başvuru yapılacak vizeyi doğru belirleyebilmek için CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru yapılacak vize türünün Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi olduğu saptandıysa başvuru sahipleri danışmanlarımızca sağlanacak olan kişiye özgü belge listesindeki başvuru için gerekli tüm belgeleri toplamalıdır. Buna ek olarak bu belgelerin tercümelerinin yaptırılması ve dosyaya konması gerekir. Ayrıca başvuru/vize ücreti yatırıldıktan sonra başvuru formunun doldurulması gerekir. Bu işlemlerin hepsi tamamlandıktan sonra ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak başvuru gerçekleştirilebilir. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Bursa ve Antalya şehirlerinin birinde bulunan başvuru merkezlerinin birinden randevu alınabilir. Randevuya gününde ve saatinde katılarak başvuru süreci tamamlanabilir. Bu randevuda başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (fotoğraf ve parmak izleri) verilmelidir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça zor olumlu sonuç alınabilen vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca yerleşim vizesi kategorilerinden biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları hata veya eksiklik olduğu durumlarda vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlar. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1883 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları