image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda bazı durumların ispatlanabilmesi için gerekli belgeler toplanmalı ve bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru dosyasına akrabalık bağlarını ispatlayan belgelerin mutlaka konması gerekmektedir. Bu bağlamda evlilik içi doğan çocuklarda nüfus cüzdanı ve nüfus kayıt örneği yeterli olurken, evlilik dışı doğan çocuklarda babalık testinin de belgeler içinde olması istenebilir. Buna ek olarak anne ve babadan yalnızca birinin yanına yerleşmek üzere başvuru yapılacaksa diğerinin izni olduğunu gösteren bir belgenin de başvuru için gerekli olan diğer belgelerle birlikte dosyaya konması gerekir.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi ile aile bağlarına ek olarak ispatlanması gereken bir diğer önemli husus; minimum maddi şartın sağlanabilmesidir. Bu minimum geçinme şartı, £18.600,00 gelir veya bu gelire karşılık gelecek birikim ile gösterilebilir. Annesi, babası ya da kardeşleriyle başvuru yapan çocuklarda her bir aile bireyi için ek bir para gösterilmesi gerekir. Bu bağlamda eğer yerleşim kapsamlı başvuru yapan bir çocuk, anne veya babası ile birlikte bu başvuruyu yapıyorsa anne veya baba için £18.600 ve her bir çocuk için ek olarak £2.400 gelir ve/veya buna karşılık gelen birikimin gösterilmesi gerekir. Her bir aile bireyi için ek olarak eklenecek miktar konusunda başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından yardım alabilirler.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda yer alması gereken diğer bir önemli belge, çocuğun/çocukların kalacağı yerin uygun şartlarda olduğunu gösteren belgelerdir. Kalınması planlanan yerin standartlara uygun olup olmadığı hakkında firmamız danışmanları başvuru sahiplerine yardımcı olacaktır. Dolayısıyla kalınması düşünülen yerin uygun olmaması durumunda uzmanlarımız değişiklik yapılmasına dair gerekli bilgileri verip tavsiyelerde bulunacak ve böylece başvuru sahibinin olumsuz bir sonuç almasının önüne geçmek için profesyonel destek sağlayacaklardır.

Birleşik Krallık’ta sürekli oturumu bulunan ya da İngiliz vatandaşı olan kişilerin 18 yaşın altındaki çocuklarının başvurabileceği bu yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu oldukça karmaşıktır. Çünkü bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunmaktadır. Ayrıca bu hususların ispatlanması da oldukça zordur. Bu nedenle bu başvurulardan olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça yararlı olacaktır. Bu sayede eksiksiz bir başvuru yapılarak olumlu sonuç alınması ihtimalinin yükselmesi sağlanacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de incelemeyi yapan vize memurunca haklı gerekçeler tespit edilmesi halinde sonucun olumluya çevrilebilmesi de mümkün olabilecektir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1860 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları