image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi

Birleşik Krallık’a yerleşmiş olan AB vatandaşlarının İngiltere ve Avrupa Birliği dışında yaşayan ve İngiltere’ye ancak vize alarak girebilecek ebeveynleri için İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapılarak İngiltere’de bulunan Avrupa Birliği vatandaşlarının ebeveynlerinin İngiltere’ye getirilebilmesi mümkündür. AB vatandaşlarının anne ve/veya babaları bu kapsamda vize başvurusu yapabilecekleri gibi büyükanne ve/veya büyükbabaları da başvuru yapabilmektedir. Bunun için İngiltere’deki AB vatandaşının ve ebeveynlerinin belirli şartları sağlayabilmesi gerekmektedir.

Bu İngiltere yerleşim vizesi başvurusunda sağlanması gereken en önemli şartlardan biri AB vatandaşının anne-babasının bu kişiye maddi olarak bağımlı olmasıdır. Yani anne-babanın Türkiye’de kendi masraflarını karşılayamayacak bir durumda olması gerekir. İngiltere’de bulunan bu kişi geliri ve varsa birikimini göstererek anne-babasının masraflarını karşılayabileceğini gösterebilir. Gelir ve birikimi gösteren belgeler başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru sahibine avantaj sağlayacaktır. Bu hususu ispatlayabilmek için hangi belgelerin dosyada bulunması gerektiği ve gösterilecek maddi imkânın düzeyi hakkında bilgi almak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere’de aile olarak yaşamak istendiği için bu ailenin ikametine imkân veren uygun standartlarda ve büyüklükte yerleşim imkânının olması gerekmektedir. Bu da AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında sağlanması gereken önemli şartlardan biridir.

AB vatandaşının ebeveynleri için İngiltere yerleşim vizesine başvurabilmesi için aile bireyleri ile devam eden ilişkisinin gösterilmesi gerekir. Çünkü bu İngiltere vizesi, tüm yerleşim kapsamlı vize türlerinde olduğu üzere aile bütünlüğü korunsun, aileler birlikte yaşayabilsin diye verilir.

Avrupa Birliği vatandaşının ebeveynlerine ilk başvuru sonucu verilecek olan İngiltere yerleşim vizesi 6 ay geçerli olacaktır. Yani bu vize ile Birleşik Krallık’a giriş yapan ailenin vize uzatmak üzere yeniden başvuru yapması gerekir. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanırsa 5 yıllık bir uzatma verilir. Toplamda 5 yıl bu vize ile İngiltere’de bulunan kişiler, süresiz oturum iznine, bu izni aldıktan 1 yıl sonra ise İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapabilirler.

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına uygun bir başvuru yapabilmeyi sağlayacaktır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de CSS Legal uzmanlarından danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2871 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları