image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İlk başvuru sonrası olumlu sonuç alanlara 6 ay süre ile verilen AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi süresi bitince İngiltere’den uzatma başvurusu ile uzatılabilmektedir.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi ilk başvurusu olumlu sonuçlanarak kişiye vize veriliği takdirde bu vizenin süresi 6 ay olacaktır. Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesini alan başvuru sahipleri verilen bu ilk 6 aylık süre bitmeden İngiltere’den uzatma başvurusu yaparak vize sürelerini uzatabilirler. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine verilen vize süresi ise 5 yıl olmaktadır.

Uzatma ile İngiltere’de 5 yıl bulunan kişiler süresiz oturum iznine, 6 yıl bulunanlar ise İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabilirler. Birleşik Krallık’tan bu başvuruları yapacak olan kişiler CSS Legal Londra ofisi ile iletişime geçebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve başvurunun nasıl yapılması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1543 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları