image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan yani vize reddi alan başvuru sahiplerinin tam kapsamlı itiraz hakkı vardır.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuru yapan ancak vize reddi alan başvuru sahiplerinin tam kapsamlı itiraz hakkı bulunmaktadır. Tam kapsamlı itiraz hakkı; vize reddi alan başvuru sahibinin itiraz davası açabileceği anlamına gelmektedir. Alınan vize reddine karşı itiraz davası, İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’ne açılabilmektedir. Vize ret mektubunda başvuru sahibine bildirilen süre içerisinde bu hakkı kullanmak gerekmektedir. Dolayısıyla başvuru sahiplerinin itiraz başvurusu yapabilecekleri süre içerisinde CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek mahkemede dava açma işlemlerini yapmaları yararlı olacaktır.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi ebeveynler için yerleşim kapsamlı başvurularda da tüm başvurularda olduğu üzere çeşitli başvuru prosedürleri bulunur ve bu prosedürler oldukça karmaşıktır. Bu nedenle yerleşim vizesine başvuran kişilerin prosedürlere uygun bir başvuru yapması bu karmaşık vize başvurusunda oldukça önem arz etmektedir. Başvuru sahiplerinin ikna edici bir başvuru yapmak üzere CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçmeleri yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1447 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları