image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 3 ay (90 gün) içerisinde sonuç alınabilmesi mümkündür.

Dosyanın tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne teslimi sonrasında AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapan başvuru sahipleri başvuru yaptıkları gün itibarıyla yaklaşık olarak 3 ay (90 gün) içerisinde sonuç alacaklardır. Yerleşim kapsamlı vize başvuruları genellikle 3 ile 12 hafta arası bir zaman içinde açıklanır. Bu süre İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir.

Bu vizeye yapacağı başvurudan daha kısa sürede sonuç almak isteyen başvuru sahipleri Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) hizmetinden yararlanarak 15 iş günü içerisinde sonuç alamamaktadır. AB vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri ek bir ücret ödenerek yararlanılabilen bu servis ile başvuru yapamazlar.

İngiltere’ye yerleşmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere yerleşim vizesi başvurusu için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1541 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları