image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Başvuru merkezine AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra olumlu sonuç alan kişilere verilen ilk vize süresi 6 aydır.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu da tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan ve kişinin durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuru dosyasında bulunması gereken evrak listesindeki belgelerin toplanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, gerekli vize başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgiler (parmak izleri, fotoğraf) ve başvuru dosyasını teslim edebilmek için uzmanlarımız tarafından randevu alınması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezinde bu randevuya katılarak yapılabilmektedir. Başvuru dosyasının tamamlanması ve teslimiyle başvuru İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapıldıktan sonra İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilen vize başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde başvuru sahibine verilen vize süresi 6 aylık olacaktır. Verilen ilk vize süresi bittikten sonra İngiltere’den uzatma yapılarak 5 yıl uzatılabilir. Uzatma süresi ile birlikte toplamda İngiltere’de 5 yıl bu yerleşim kapsamlı vize ile kaldıktan sonra sürekli oturum iznine, 6 yıl kaldıktan sonra ise İngiliz vatandaşlığına başvuru yapmak ve bu hakları kazanmak mümkündür.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak vize başvurularının dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça fayda sağlar. CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek ve danışmanlık almak olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmakla birlikte başvuru sahiplerine pek çok fayda sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1659 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları