image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Kimler Başvuru Yapabilir?

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne İngiltere’de yaşayan AB vatandaşlarının bağımlı anne ve/veya babaları başvuru yapabilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri; İngiltere’de yaşayan AB vatandaşlarının bağımlı anne ve/veya babalarıdır. Bu kişilerin kendilerine bakamayacak durumda olması ve dolayısıyla İngiltere’deki kişinin bağımlısı olmaları gerekir. Bağımlı olduklarını gösterebilmeleri için İngiltere’de sahip olacakları şartların Türkiye’deki şartlarından daha iyi olacağı, İngiltere’deki çocuklarının bakımına ihtiyaçlarının olduğu gibi hususların başvuruda gösterilebilmesi gerekir. Bu şartların dosyada nasıl gösterilebileceği hususunda başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanlarından yardım almaları yararlı olacaktır. 

Yerleşim kapsamlı bu vizeye İngiltere’de bulunan AB vatandaşının ebeveynleri gibi büyükanne ve/veya büyükbabasının başvuru yapabilmesi de mümkündür. Ancak bu kişiler için de bağımlı olma şartı aranacağı hususuna dikkat edilmelidir.

Yerleşim kapsamlı vize başvurularının olumlu sonuç almanın en zor İngiltere vizesi başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından yardım alarak vize başvurusu yaptıklarında İngiltere vize ve göçmenlik kanun ve yönetmeliklerince belirlenmiş olan başvuru prosedrülerine uygun bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1641 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları