image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru şartlarında Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına ve A1, A2, B1 vb. İngilizce sınavlarına girme şartı bulunmamaktadır.

AB vatandaşlarının ebeveynlerinin İngiltere’ye yerleşmek üzere yapacakları vize başvurularında aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Sağlanması gereken şartlar içerisinde ekonomik yeterlilik, aile bağları gibi pek çok şart bulunmasına karşın Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına ve A1, A2, B1 vb. İngilizce sınavlarına girme şartı bulunmamaktadır.

İngiltere’de Yaşam sınavı, İngiltere süresiz oturum izni ya da İngiltere vatandaşlığı başvurularında girilmesi ve başarılı olunduğuna dair bir belgeye sahip olunması gereken bir sınavdır. İngiliz kültürü ve İngiltere’nin güncel konuları ile ilgili soruların yer aldığı bu sınava nasıl hazırlanılacağına dair CSS Legal danışmanları başvuru sahiplerine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle başvuru ve sonrasındaki her türlü süreçle ilgili bilgi almak isteyen kişiler uzmanlarımızla iletişime geçerek en güncel bilgileri alabilir ve eksiksiz bir başvuru gerçekleştirebilirler.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1520 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları