image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda aranmakta olan şartların sağlandığını gösterebilmek üzere gerekli belgelerin toplanarak bir başvuru dosyasının oluşturulması gerekir.

Başvuru merkezinden alınan randevuda AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler tüm diğer başvurularda olduğu üzere başvuru merkezine bir başvuru dosyası sunmalıdırlar. Bu başvuru dosyası, başvuru sahibinin vizeyi alabilmesi için gerekli şartları taşıdığını gösteren belgelerden oluşmalıdır.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurusunda sunulması gereken belgelerden en önemlileri akrabalık bağının ispat edilebilmesini sağlayan belgelerdir. Bu bağlamda nüfus kayıt örneği ile bu durum gösterilebilir. Yerleşim kapsamlı bu vize başvurusunda ebeveynin yalnızca aile bağlarını gösterebilmesi değil bağımlılığın da belgelenebilmesi gerekir. Yani ebeveynin/ebeveynlerin İngiltere’de yaşayan çocuğuna ihtiyacı olduğu, İngiltere’deki şartlarının çok daha iyi olacağı gibi hususların gösterilebilmesi şarttır.

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için İngiltere’ye gelecek olan anne ve/veya babanın İngiltere’deki tüm masraflarının karşılanabileceğini gösteren belgelerin de başvuru dosyasında bulunması faydalı olacaktır. Bu bağlamda AB vatandaşının gelir ve/veya birikimini gösteren belgeler dosyaya eklenmelidir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir dosya ile başvuru yapılması gerekir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte mülakat talebinde bulunabileceği gibi vize reddi de verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır. Konsolosluğun başvuru sahibini mülakata çağırması durumunda firmamız uzmanları sorulabilecek sorulara dair bilgilendirme de yaparak profesyonel destek sağlayacaklardır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1572 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları