image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda da biyometrik bilgilerin alınması gerekir.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne geçerli bir başvuru yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin mutlaka biyometrik bilgilerini vermesi gerekir. Bu bilgiler, başvuru yapan kişinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmakta olan İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince alınması zorunlu olan bilgilerdir. Yani yerleşim kapsamlı bu vizeye geçerli bir başvuru yapmak isteyen ebeveynlerin bu bilgileri başvuruları esnasında sunması gerekir.

Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin dosyasının hazırlanması ve prosedür gereği yapılması gereken diğer işlemler tamamlandıktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uzmanlarımızca alınacak olan vize randevusunda başvuru dosyası ile birlikte verilebilen bilgilerdir. Bu bilgilerin alınmasının temel nedeni; teknolojinin gelişmesi ile gittikçe kimlik hırsızlığının artmasıdır. Bu nedenle de pek çok ülke vize başvurusu için bu bilgileri almaktadır.

Yerleşim kapsamlı başvurularının oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca yerleşim başvurularından biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1441 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Ebeveynleri için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları