image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi

Çocuk Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi, Birleşik Krallık’a herhangi bir nedenle 6 aydan kısa süre için gidecek olan 18 yaşından küçük çocukların başvuru yapabildiği bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden biri olan İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusunu 6 ay ve daha kısa süre ile İngiltere’de bulunacak olan 18 yaşından küçük ziyaretçiler/turistler yapabilmektedir. Çocuk ziyaretçi olarak ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu yapan başvuru sahiplerinin bu vizenin özel şartlarına ek olarak İngiltere turist/ziyaretçi vizesi genel şartlarını da karşılayabilmeleri gerekir.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusu için sağlanması gereken şartlardan en önemlisi; çocuk ziyaretçi başvurusunun amacının herhangi bir nedenle 6 aydan kısa süreli olarak Birleşik Krallık’ta bulunmak olmasıdır. Yani başvurunun İngiltere’de kısa süre bulunduktan sonra çıkış yapılacağı, yerleşim yapmak gibi bir amacın olmadığı hususunda ikna edici olması gerekir.

Çocuk Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvurusunda sağlanması gereken bir diğer şart başvuru yapacak olan çocuğun 18 yaşından küçük olmasıdır. 18 yaşından büyük kişiler diğer İngiltere turist/ziyaretçi vizesi kategorilerinden gidiş amaçlarına en uygun olanına başvuru yapmalıdır. Başvuru yapacağı vize türünü belirlemede problem yaşayan kişiler CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek bilgi alabilir ve hatasız bir başvuru yapabilirler.

Birleşk Krallık’ı herhangi bir amaçla ziyaret edecek olan 18 yaşından küçük çocukların İngiltere’deki temel yaşam masrafları, seyahat ve kalacak yer masrafları vb. masraflarının nasıl karşılanacağı başvuruda sağlanması gereken şartlardan bir diğeridir. Bunun yanında bu masrafların makul olması da önem arz eder. Yani çocuğun masraflarını karşılayacak olan kişinin başvuruda göstereceği gelir ve birikimin karşılayabileceği ölçüde olmalıdır. Ayrıca kalınacak yerin sahip olduğu şartların çocuğun konaklayabileceği büyüklük ve şartlarda olması gerekir.

İngiltere’ye gidecek olan çocuk ziyaretçinin İngiltere’ye tek başına mı gideceği yoksa bir refakatçi ile mi gideceği hususu da başvuruda belirtilmelidir.

Bu vizeye yapılan başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde başvuru sahibi 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerden biri ile vize alabilir. Ancak hangi süre ile verilirse verilsin 1 yıl içerisinde ziyaret kapsamlı bu vize ile 6 aydan fazla İngiltere’de kalmak mümkün değildir.

Yukarıda bahsedilen şartların dışında sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler. Bu sayede eksiksiz ve hatasız bir başvuru gerçekleştirerek vize alabileceklerdir. CSS Legal danışmanları ile İngiltere vizesi başvurusunu gerçekleştiren başvuru sahipleri vize reddi alma ihtimallerini minimuma düşürerek kendilerini pek çok zarardan koruyabileceklerdir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapmak için CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana danışmanlık hizmeti sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7733 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları