image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi reddedildiği takdirde bu redde karşı başvuru sahiplerinin idari itiraz (administrative review) hakkı bulunmaktadır.

Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda gerekli şartları karşılayamayan başvuru sahiplerinin itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu hak tam kapsamlı itiraz hakkı yani itiraz davası (appeal) olmayıp idari itiraz (administrative review)’dır. Bu itiraz, yalnızca vize memurunun hatalarına karşı idareye yapılabilmektedir.

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerine bir ret mektubu gönderilecektir. Bu ret mektubunda kişinin başvurusunun reddedilmesinin nedeni, itiraz hakkının kapsamı, ne kadar süre içinde başvuru yapılabileceği gibi hususlar yer alır. Bu mektupta yazan süre içerisinde itiraz başvurusu yapılarak bu hak kullanılabilmektedir. Dolayısıyla başvuru sahipleri bu süre içerisinde CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek itiraz başvurularını gerçekleştirerek eğer vize reddine itiraz gerekçeleri başvuruyu inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucu olumluya çevirebilirler.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında İngiltere vize ve göçmenlik kanun ve yönetmeliklerince belirlenmiş olan vize prosedürlerine uygun şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1483 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları