image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinin vizenin şartlarını sağladıklarını gösteren belgelerden oluşan bir başvuru dosyasını sunması gerekir.

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvurusunda da İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu üzere bir başvuru dosyasının vize başvurusunda sunulması gerekir. Bu başvuru dosyası, başvuru sahibinin tüm vize şartlarını sağladığını gösteren belgelerden oluşmalıdır.

Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda sunulması gereken en önemli belgelerden biri, İngiltere’de bir yüksek öğretim programından mezun olduğunu gösteren ve kişinin okulundan alacağı diploma ve benzeri belgelerdir. Bunun yanında başvuru sahibinin mutlaka İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanı (Department for International Trade, DIT) ya da bir Yüksek Öğretim Enstitüsü (Higher Education Institution, HEI) tarafından onaylanmış özgün ve gerçekçi bir iş fikrine sahip olduğunu gösteren belgelerin de Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvuru dosyasında yer alması şarttır.

Yukarıda bahsedilenlerin dışında bu vizeye başvuru yapacak kişiler, İngilizce dil şartı, maddi yeterlilik şartı gibi şartlara sahip olduklarını gösteren belgeleri de başvuru dosyalarına koymalıdırlar. İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvuru sahiplerinin İngilizce dil şartını sağlamak için Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesinin vize başvurularında aradığı IELTS for UKVI sınavından ya da vize başvurularında kabul edilen diğer sınavların birinin sonucuyla en az B1 seviyesinde İngilizce bildiğini göstermelidir. Bu vizenin başvurularında sağlanması gereken maddi şart ise vize başvurusu İngiltere içinden yapılıyorsa £945, İngiltere dışından yapılıyorsa £1,890 birikim olarak belirlenmiştir. Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi’ne başvuru yapacak olan kişiler sağlanması gereken tüm belgelerle ilgili bilgi almak ve başvurusunu eksiksiz gerçekleştirmek üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. Başvurusunu firmamız uzmanları ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine danışmanlarımız kişisel durumlarına göre bir evrak listesi sağlayacaktır.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini arttırabilmelerini sağlayacağı için oldukça yararlı olacaktır.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1506 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları