image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi’ne İngiltere’deki ya da İngiltere dışındaki bir ülkedeki denkliği kabul edilen bir yüksek öğretim kurumundan mezun olan ve resmi olarak kaydettirebileceği bir iş fikri olan AB vatandaşı veya İsviçre vatandaşı olmayan kişiler başvuru yapabilmektedir.

İngiltere Mezun Girişimci Vizesi’ne başvuru yapacak olan kişilerin taşıması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartları taşıyan kişilerin dışındaki şahıslar bu İngiltere vizesine başvuru yapamamakla birlikte yapsa dahi vize reddi kararı alacaklardır.

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler şu şartları sağlıyor olmalıdır;

  • İngiltere’de bir yüksek öğretim programından mezun olmak
  • İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanı (Department for International Trade, DIT) ya da bir Yüksek Öğretim Enstitüsü (Higher Education Institution, HEI) tarafından onaylanmış özgün ve gerçekçi bir iş fikrine sahip olmak
  • Avrupa Birliği ya da İsviçre dışında bir ülkenin vatandaşı olmak

Yukarıda sayılanlar dışında bu vizeye başvuru yapacak kişiler, İngilizce dil şartı, maddi yeterlilik şartı gibi şartlara da sahip olmalıdırlar. Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvuru sahiplerinin İngilizce dil şartını sağlamak için Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresinin vize başvurularında aradığı IELTS for UKVI sınavından ya da vize başvurularında kabul edilen diğer sınavlardan en az B1 seviyesinde İngilizce bildiğini gösteren bir belgeyi başvuru dosyasına eklemesi gerekir. Bu vizenin başvurularında sağlanması gereken maddi şart ise vize başvurusu İngiltere içinden yapılıyorsa £945, İngiltere dışından yapılıyorsa £1,890 birikimdir. İngilizce ve maddi yeterlilik dışında İngiltere Mezun Girişimci Vizesi’ne başvuru yapacak olan kişiler sağlanması gereken tüm şartlar hakkında bilgi almak ve başvurusunu eksiksiz gerçekleştirmek üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesinin dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruyu değerlendiren vize memurları başvuruları değerlendirirken en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1640 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları