image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler vize başvuru prosedürlerinin tamamına uygun bir başvuru gerçekleştirebilirlerse vize alabileceklerdir.

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi, İngiltere’deki ya da İngiltere dışındaki denk bir yüksek öğrenim kurumundan mezun olup resmi olarak kayıt ettirilmiş iyi bir iş fikrine sahip olan girişimcilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere içerisinde başka bir vize ile bulunurken bu vizeye geçiş yapmak isteyen kişiler İngiltere’den başvuru yapabilecekleri gibi Türkiye’den de başvuru yapabilirler.

İngiltere’de öğrenci vizesi ile bulunuyorken Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi’ne geçiş başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri İngiltere’den yapılan başvurular için öngörülmüş olan vize başvuru prosedürüne uymalıdır. Birleşik Krallık’tan yapılan başvurularda başvuru sahipleri başvurularını posta yoluyla yapabilmektedir. Ayrıca her başvuru için gerekli olan biyometrik bilgiler de İngiltere İç İşleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş postaneler aracılığıyla alınmaktadır. Bu postanelere verilmesi gereken biyometrik bilgiler, parmak izleri, yüz fotoğrafı ve imzadır. Bu bilgilerin hangi postanelere verilebileceği hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. 

Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunu Türkiye’den yapacak olan başvuru sahipleri ise Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa illerinde bulunan başvuru merkezlerine İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere gönderilmesi için başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden dosyanın tamamlandıktan sonra teslimi için alınan vize randevusunda başvuru dosyası ile yüz fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler verilerek vize başvurusu yapılabilmektedir.

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması yararlı olacaktır. Çünkü başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Danışmanlık alarak İngiltere vizesi prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1455 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları