image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere’de iş kurma izni veren bir İngiltere çalışma vizesi olan Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi ile sağlık harcı (immigration health surcharge) ödenip başvuruda bir referans numarası sunulduktan sonra İngiltere’de sağlık hizmetlerini ücretsiz alabilmek mümkün olacaktır.

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi ile İngiltere’de iş kurmayı planlayan girişimciler, İngiltere’de herhangi bir durumda sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için başvurudan önce sağlık harcı (immigration health surcharge) ödemesi yapmalı ve bir referans numarası almalıdır. Ancak bu durumda mezun girişimciler İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Sağlık harcı (immigration health surcharge) ödemesi yapıldıktan sonra bir referans numarası ile İngiltere vizesi başvurusu gerçekleştirilebilir. Başvurunun yapılmasının ardından İngiltere’ye giriş yapılır yapılmaz bir pratisyen hekime kayıt olunması yararlı olacaktır. Kişinin bulunduğu yere en yakın pratisyen doktora pasaport, ikametgâh gibi gerekli belgelerle gidilerek bu kayıt yapılabilmektedir. Bu işlemin ardından kişiye National Health Service numarasının yazılı olduğu bir sağlık kartı posta yoluyla gönderilecektir. Tüm bu işlemlerden sonra kişi İngiltere’de hemen hemen bütün sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1448 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları