image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında ispatlanması gereken durumlar için birtakım belgeler bir araya getirilerek bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

Nişanlı çiftlerin yapacakları İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusunda nişanlılığı doğrudan ispat edebilen bir belge bulunmadığı için dosyanın çiftin beraberliği konusunda ikna edici nitelikte bir dosya olması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin profesyonel danışmalık hizmeti almaları ikna edici bir dosya hazırlayabilmelerini sağlayacağı gibi başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimalini de arttıracaktır. Vize danışmanlığı almak üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de sürekli oturum iznine ya da İngiltere vatandaşlığına sahip olan nişanlının İngiltere’ye yerleşmek üzere gelecek olan nişanlısının masraflarını karşılayabilecek düzeyde maddi yeterliliğe sahip olduğunu gösterebilmesi bu yerleşim kapsamlı başvurularda oldukça önem arz eder. Bu şartı sağlamak için İngiltere’deki nişanlının yıllık en az £18.600.00 maddi yeterliliği gelir veya alternatif olarak £62.500.00 Sterlin seviyesinde bir nakit birikime dair belgelerle göstermesi gereklidir. Bu belgelerin neler olacağı başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahiplerinin maddi durumuna göre danışmanlarımızca hazırlanacak olan belge listesinde yer alacaktır.

Nişanlılığın gerçekliği, maddi yeterlilik vb. durumlarının dışında Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusundan olumlu sonuç alabilmek için İngiltere’ye gidecek olan eşin İngilizce dil yeterliliğini sağlaması şartı da bulunur. Bunun için başvuru sahibi IELTS Life Skills sınavından A1 seviyesinde dil bildiğini gösteren İngilizce belgesini dosyasına eklemelidir.

Bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu için başvuru sahibi ile İngiltere’de sürekli oturum hakkı bulunan ya da İngiliz vatandaşı olan nişanlının yaş sınırını sağlama şartı bulunur. Bu şartı sağlayabilmek için nişanlı çiftin 18 yaşın üstünde olması şarttır. Bu yaşı doldurmamış olan çiftler geçerli bir yerleşim kapsamlı vize başvurusu gerçekleştiremeyeceklerdir.

Yukarıda sayılanların dışında yerleşim kapsamlı vize başvurularında sağlanması gereken daha pek çok husus bulunur. Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi işlemleri oldukça detaylı hazırlık gerektiren ve tüm belgelerin titizlikle hazırlanması gereken İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurularından birisidir. CSS Legal uzmanları ile birlikte hazırlanacak bir başvuru ile başvuru sahibinin şartları da yeterliyse vize alma şansı yükselecektir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin dosyaları değerlendirmeye alınmadan önce belgelerinin uzmanlarımız tarafından incelenmesi yararlı olacaktır. Bu sayede eksik ve hataların tespiti ve giderilmesi sağlanmış olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2025 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları