image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda alınacak olan biyometrik bilgiler, tüm vize başvurularında olduğu üzere başvuru sahibinin fotoğrafı ile parmak izleridir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınacak olan biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izleridir. Bu bilgiler verilmedikçe İngiltere’ye gitmek üzere herhangi bir İngiltere vizesi başvurusu yapılamayacaktır. Ayrıca bu bilgiler yalnızca dosyanın tamamlanması sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda başvuru dosyası ile birlikte ve bizzat başvuru sahibi tarafından verilebilmektir. Bu nedenle de başvuru sahibi dışında başka biri kişi yerine vize başvurusu yapamayacaktır.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapılırken İngiltere Vize Başvuru Merkezinde biyometrik kayıtların alınması en fazla 10 dakika sürecek bir işlemdir. Bu bilgiler alınırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Fotoğraf çekilirken başvuru sahibinin başında şapka, örtü, şal vb. ya da yüzünde gözlük, güneş gözlüğü gibi bir aksesuar kesinlikle bulunmamalıdır. Yalnızca başörtüsünün dini veya geleneksel nedenlerle takılması durumunda baş kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilmesine müsaade edilecektir. Ayrıca parmak izleri alınırken de fotoğraf çekilirken de kişinin geçici bir yara izi, süsleme, kına vb.ne sahip olmaması gerekir.

Birleşik Krallık’ta sürekli oturumu bulunan ya da İngiliz vatandaşı olan kişilerin nişanlılarının yapacağı yerleşim başvuruları oldukça karmaşıktır. Çünkü bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunur. Ayrıca bu hususların ispatlanması da oldukça zordur. Bunun yanında bu başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hata ya da eksiklik olması halinde vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Danışmanlık almak, olumlu sonuç alınması ihtimalinin artmasını sağlayarak başvuru sahiplerinin pek çok zarardan korunması açısından yararlı olacaktır. Hem yapılacak olan başvuruda hem de gelecekteki başvurularda iyi hazırlanmış bir başvuru dosyası, olumlu intibaa oluşturulmasını sağlayarak başvuru sahibinin olumlu sonuç alabilmesi için lehine olacaktır. 

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1739 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları