image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda 6 aylık vize alan nişanlılar, bu süre içerisinde evlenirlerse İngiltere’den vize sürelerini uzatabilirler.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapıp olumlu sonuç alan kişilere ilk vize süresi olarak 6 ay verilmektedir. Bu süre bitmeden nişanlı çift evlendikleri ya da yasal beraberlik kayıtlarını yaptırdıkları takdirde İngiltere’den uzatma başvurusu yaparak vize sürelerini uzatabilirler. Yapacakları bu uzatma başvurusunda evlendiklerini ya da yasal beraberlik kaydı yaptırdıklarını resmi belgelerle ispatlayabilmelidirler. Bu belgeler; evlilik cüzdanı, evlilik sertifikası veya yasal birliktelik sertifikasıdır. Bu belgelerden biri veya bu nitelikte başka bir belge sunulmadıkça vize uzatması alınamayacaktır.

Uzatma başvuruları, evlilik sonrası iki aşamalı olarak yapılmakta ve üçüncü aşama olarak 5 yıl doldurulduktan sonra indefinite yani sürekli oturum başvurusu yapılabilmektedir. İngiltere’den yapılacak olan bu uzatma ve süresiz oturum başvuruları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuruyu gerçekleştirmek için firmamız Londra ofisi ile irtibarta geçebilirsiniz.

Yerleşim kapsamlı tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvuru da karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1814 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları