image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu, İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm başvurularda olduğu üzere İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru harcının ödenip, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri başvuru prosedürlerine uydukları takdirde vize alabileceklerdir. Vize başvuruları, danışmanlarımız tarafından size sağlanacak olan ve sizin şahsi ve maddi şartlarınız ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak hazırlayacağı evrak listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru şekilde doldurulup, vize başvuru harçlarının ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra daha önce tamamlanmış olan başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğu’nun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden yine danışmanlarımız tarafından randevu alınarak yapılabilmektedir. Başvuru merkezinden alınan randevuda kişi başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerini (fotoğraf ve parmak izleri) vererek geçerli bir başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Başvuru sahipleri, genellikle İngiltere Konsolosluğuna doğrudan başvuru yapabileceklerini düşünmektedir. Ancak başvurular, vize başvuru merkezleri aracılığıyla İngiltere Konsolosluğuna dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında yapılabilmektedir. Bu merkezler Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde bulunmaktadır.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık başvurulardan olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de itiraz başvurusu yapılarak sonucun eğer vize reddine itiraz nedenleriniz itiraz başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunca ikna edici görülürse olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1981 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları