image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi alan kişiler İngiltere’deki sağlık kurumu National Health Service’in sunmakta olduğu sağlık hizmetinden ücretsiz yararlanabilmek için başvurularında Immigration Health Surcharge adı verilen sağlık vergisini ödemelidir.

İngiltere'de İngiliz vatandaşı veya süresiz oturum sahibi olarak bulunan kişilerin Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yaparak nişanlılarını İngiltere’ye yerleşmek üzere getirtebilmeleri mümkündür. Yerleşim kapsamlı ve 6 aydan uzun süreli verilen tüm vize türlerinde olduğu üzere İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi başvurusunda da İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanılabilmektedir.

Birleşik Krallık’ta sağlık hizmetleri National Health Service tarafından sunulmaktadır. National Health Service’in sunduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmek kişinin İngiltere’de bulunacağı süre ve gidiş amacına göre belirlenmektedir. 6 ayın üzerinde olan ve İngiltere’de eğitim görmek, çalışmak veya yerleşmek amaçlı vize türlerinde bir İngiliz vatandaşı gibi çoğu sağlık hizmetinden ücretsiz yararlanabilmek mümkündür. Bu bağlamda İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi alan kişiler de hiçbir ücret ödemeden İngiltere’de sağlık hizmeti alabilirler.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler Immigration Health Surcharge adı verilen sağlık harcını ödedikten sonra bir referans numarası almalıdır. Bu referans numarası İngiltere vizesi başvurusunda sunulmalıdır. Bu sayede yerleşim vizesi başvuru sahibi İngiltere’ye gittiğinde sağlık hizmetlerini bedelsiz olarak alabilecektir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1686 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları