image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuru dosyası hazırlanıp teslim edildikten sonra yaklaşık olarak 3 ay yani 90 gün içinde değerlendirilerek sonuçlandırılır.

İngiltere vizesi başvuruları, başvuru dosyasının içeriğine göre belirli süreler içerisinde İngiliz Konsolosluğu vize memurlarınca incelenerek bir sonuca bağlanmaktadır. Başvuruyu değerlendiren vize memurları dosyanın ikna edici olup olmamasına göre vize ya da vize reddi kararı verebilecektir. Vize değerlendirme süresi; ziyaret kapsamlı vize türleri gibi içeriği çok fazla olmayan başvurularda çok daha kısayken, yerleşim kapsamlı vize türlerine yapılan başvurular gibi başvurularda ise daha uzundur.

Yerleşim kapsamlı tüm vize başvurularında İngiliz Konsolosluğu memurlarınca vizenin değerlendirilmesi süresi yaklaşık olarak 3 ay yani 90 gündür. Dolayısıyla tüm yerleşim kapsamlı başvurular gibi Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında da vize sonucu genellikle 3 ay yani 90 gün içerisinde başvuru sahibine bildirilmektedir.

Nişanlı çiftlerin yapacakları yerleşim kapsamlı başvurulardan çok daha kısa sürede sonuç alınması gerekiyorsa Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) hizmetinden faydalanabilirler. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis, 15 iş günü içerisinde sonuç alınmasını sağlayan ve başvuru ücretine ek bir ücret ödenerek faydalanılabilen bir başvuru servisidir. Bu servisle ilgili daha detaylı bilgi almak üzere CSS & Co Legal Services uzmanlarına danışılarak hızlandırılmış bir başvuru eksiksiz şekilde gerçekleştirilebilir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan nişanlılarca bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Prosedürlere uygun olarak hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1800 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları