image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvuru prosedürüne uygun olarak başvuru yapıldığı takdirde olumlu sonuç alabilmek mümkün olacaktır.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan tüm vize başvuruları gibi başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılmalıdır. Aksi takdirde vize ret kararı ile karşı karşıya kalınabilir.

Başvuru prosedürüne uygun olarak başvuru yapabilmek için öncelikle başvuru yapılacak olan vize türünün doğru saptanabilmesi gerekmektedir. Bunun ardından başvurusunu CSS Legal uzmanlarıyla yapan kişilerin başvuru dosyasının hazırlanması aşamasına geçilebilecektir. Danışmanlarımız tarafından kişiye sağlanacak olan ve kişinin durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak hazırlanması gereken evrak listesindeki belgelerin toplanmasına, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, gerekli vize başvuru ücretlerinin ödenmesinin ardından başvuru yapılabilecektir. Bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgilerin (parmak izleri, fotoğraf) ve başvuru dosyasının teslim edilebilmesi için uzmanlarımız tarafından randevu alınması ve bu randevuya katılarak parmak izleri, fotoğraf ve başvuru dosyasının İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi gerekir.

CSS Legal uzmanları Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan başvuru merkezlerinin başvuru sahibi için en yakın ve en uygun olanından randevu alarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin teslim edilerek vize başvurusunun yapılabilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirecek ve profesyonel destek sağlayacaktır. İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca biyometrik bilgiler başvuru sahibinin fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgiler verilmedikçe geçerli başvuru yapılamamaktadır.

Birleşik Krallık’ta İngiliz vatandaşı olarak ya da sürekli oturum izni ile bulunan nişanlının yanına yerleşmek amacıyla başvuru yapılabilen Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne yapılan başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle dikkatle ve prosedürlerin tamamına uygun bir şekilde başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hata veya eksiklik tespit etmeleri halinde vize reddi verebilmektedir. Dolayısıyla bu başvurularda vize danışmanlığı almak diğer vize başvurularına göre çok daha yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2145 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları