image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan nişanlı çiftler bilmelidir ki; bu başvurularda iletişim kurulabileceğini gösterebilecek kadar İngilizce bilinmesi şartı bulunur.

İngiliz vatandaşı ya da sürekli oturum hakkı sahibi kişilerin nişanlılarının başvuru yapabildiği Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda sağlanması gereken İngilizce dil şartı bulunmaktadır. Bu şartı sağlamak için başvuru sahipleri yalnızca yerleşim kapsamlı vize türleri için tasarlanmış bulunan A1 seviyesindeki IELTS Life Skills sınav belgesini başvuru dosyalarına eklemelidir. Bu sınav yalnızca dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Sınava giren kişiler ya “başarılı” ya da “başarısız” sonuç alabilirler. Yani puan bulunmamaktadır. Başarılı olmak A1 seviyesinde İngilizce bilindiğini göstermektedir. Bu sınavda önem arz eden husus; sınava giren kişinin iletişim kurabilecek kadar İngilizce bilip bilmediğidir.

İngiltere’de süresiz oturum izni ya da İngiliz vatandaşlığı ile bulunan nişanlısının yanına yerleşebilmek üzere bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapacak olan nişanlılar, sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler. Çünkü yerleşim kapsamlı vize türlerinde aranmakta olan şartların ispatlanması oldukça zordur. Bu nedenle bu şartların ne olduğu hakkında detaylı bilgi alabilmek ve başvuruyu eksiksiz yapabilmek için Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda hangi şartların arandığına dair detaylı bilgiyi CSS Legal ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1737 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları