image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi süresi ilk başvurunun sonucunda 6 ay olarak verilmektedir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne yaptığı ilk başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine verilen vize süresi 6 aydır. Bu 6 aylık geçici oturum izni niteliğindeki vize nişanlı çifte İngiltere’ye yerleştikten sonra evlilik veya yasal birliktelik yaptıklarında uzatılmak üzere verilir. 6 ay sonunda vize süresi dolmadan önce yapılan uzatma başvurularında evlilik veya yasal birlikteliğin gerçekleşmiş olma şartı vardır. Vize uzatma başvurularıyla İngiltere’de kalınan süreyi toplamda 5 yıla tamamladıkları takdirde İngiltere’de süresiz oturum iznine başvuru yapabileceklerdir. Bu uzatma başvuruları için firmamız Londra ofisi ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerleşim kapsamlı vize türlerinden biri olan bu İngiltere vizesi başvurusunun ve sonrasında yapılacak olan uzatma başvurularının karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak nişanlı çiftlerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1732 defa görüntülendi

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları