image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere Transit Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb. istisnai başvurulardan birini yaparak kalış süresini uzatmak haricinde süresi bitince Birleşik Krallık’tan başvuru yapılarak uzatılabilen bir İngiltere vizesi türü değildir.

Havalimanı Transferi Vizesi ve Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi olmak üzere ikiye ayrılan İngiltere Transit Vizesi türleri için ayrı vize süreleri öngörülmüştür. Havalimanı Transferi Vizesi 24 saat, Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi ise 48 saat Birleşik Krallık’ta bulunabilme izni vermektedir. Bu 24 saat ve 48 saat olarak belirlenmiş olan süreler ise İngiltere içerisinden Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb. istisnai başvurulardan birini yapmak dışında uzatma başvurusu yapılarak uzatılamamaktadır. Yani transit vize süresi bitince bu istisnai başvurular haricinde kesinlikle uzatılamaz ve sürenin bitimi ile İngiltere’den çıkış yapılmadığı takdirde vize sahipleri kaçak durumuna düşeceklerdir. Bu nedenle verilen sürelere mutlaka uyulmalıdır.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılması yoluyla olumluya çevrilebilmesi için de faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1691 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları