image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Transit Vizesi başvurusundan başvuru dosyasının tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine tesliminden sonra ortalama 15 iş günü (3 hafta) içerisinde sonuç alınabilmektedir.

İngiltere Transit Vizesi başvurusu, diğer vize türlerinin başvurularında olduğu üzere başvuru dosyası için gerekli olan ve uzmanlarımız tarafından kişiye özgü hazırlanan belge listesine göre belgelerin toplanması, bunların tercümelerinin yaptıırlması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formunun doldurulması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması, randevuya başvuru sahibinin katılarak uzmanlarımızca hazırlanmış olan başvuru dosyası ile birlikte biyometirik bilgilerin de verilmesi işlemleri gerçekleştirildikten sonra prosedürlere uygun bir şekilde yapılmış olacaktır.

İngiltere’den transit geçiş yapmak üzere başvuru yapılabilen bu vize başvuru merkezine dosyanın tamamlanması ve teslimini takip eden 15 iş günü, yani 3 hafta içerisinde sonuç alınabilir. İngiltere Konsolosluğu genellikle yapacağı değerlendirmeyi 3 hafta dolmadan çok daha kısa sürede yapmaktadır. Ancak bu süre çok ender durumlarda aşılabilmektedir. Değerlendirme süresinin 15 iş gününü geçmesi konsolosluğun çok yoğun olması gibi bir durumda ortaya çıkabilir. Böyle bir durumla karşılaşan başvuru sahipleri başvuru sahipleri başvurunun vize reddi ile sonuçlanacağı gibi bir fikre kapılmamalıdır.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan transit vize başvurularının karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2171 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları