image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere Transit Vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinin başvuru dosyalarına sağladıklarını belgelerle ispatlamaları gereken bir İngilizce dil şartı bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi alabilmek için başvuru sahiplerinin bazı şartları sağlayabildiklerini belgelerle ispatlayabilmeleri gerekir. Bu belgeler, başvuru sahibinin her vize türünün kendi karakterine özgü şartlarını sağlayabildiğini gösterebilmesi için gereklidir. Bu şartlar genellikle gidiş amacının vize türüne uygun olması, kalınacak sürenin gidiş amacına göre makul olması, İngiltere’de bulunulacak olan süre boyunca masrafların karşılanabileceği, İngiltere’de yaşamı sürdürebilecek kadar İngilizce bilmek gibi şartlardır. Bu şartlar her vize türünün kendi karakterine göre şekillenmekte ve başvuru sahibinden ona göre belgeler istenmektedir.

İngiltere’den transit geçiş yapabilmek üzere başvuru yapılabilen İngiltere Transit Vizesi başvurularında da başvuru sahiplerinin sağlaması gereken birtakım şartlar mevcuttur. Ancak bu şartlar içerisinde İngilizce dil şartı bulunmaz. Çünkü bu vize yalnızca İngiltere’de çok kısa süre ile bulunarak transit geçiş yapılabilmesi amacıyla verilmekte olan bir vizedir. Dolayısıyla kişinin İngilizce bilip bilmemesinin bir önemi bulunmamaktadır.

Transit geçiş için yapılacak olan başvurularda hangi şartların sağlanılması gerektiği ile ilgili olarak başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler. Bu sayede hem en güncel bilgileri almış olurlar hem de eksiksiz bir başvuru gerçekleştirebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1555 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları