image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere’ye giriş amacının yalnızca transit geçiş yapmak olduğunu ispatlayabilen kişiler, gidecekleri ülkeye giriş yapabileceklerini de gösterebildikleri takdirde İngiltere Transit Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Transit Vizesi, Birleşik Krallık dışında bir ülkeye buradan aktarma yaparak gidecek kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vizeye İngiltere’ye giriş amacı yalnızca transit geçiş yapmak olan ve gidecekleri ülkeye giriş yapabilecek olan kişiler başvuru yapabilirler. Ancak bu noktada hatırlatmamız gereken bir husus da şudur ki; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya seyahat ederken İngiltere’den aktarma yapacak olan kişilerin bu ülkelerden birine geçerli vizelerinin olması durumunda transit vize almalarına gerek kalmayacaktır. Buna ek olarak sayılmış olan bu ülkeler ile İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde oturum iznine sahip olunması durumunda da İngiltere Transit Vizesi alınmasına gerek yoktur.

İngiltere vizesi başvurularından olumlu sonuç almanın oldukça zor olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer itiraz gerekçe ve nedenleriniz incelemeyi yapacak olan vize memurunca haklı görülürse sonucun itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılmak suretiyle olumluya çevrilebilmesi için yarar sağlar.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1817 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları