image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi İngiltere Transit Vizesi başvurusunda da başvuru sahiplerinin başvuru dosyasının ilgili gerekli olan bütün belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, ilgili doğru formların doldurulması ve bütün harç ve ödemelerin yapılması sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini de vermesi gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahipleri başvuru dosyası ile birlikte fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerini İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettiği takdirde geçerli bir başvuru yapmış olur. Biyometrik kayıtlarını yaptırmayan kişiler İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine uygun bir başvuru yapmış olamayacaklardır.

Biyometrik kayıtlar, yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezine verilebilmektedir. Bu nedenle vize başvurusu yapmak üzere alınan randevuda kişinin başvuru merkezine gitmesi ile bu bilgiler verilebilir. Yani randevuya yalnızca başvuru sahibi katılarak bu bilgileri verebilir, bir başkası kişinin yerine geçerek vekâleten bir başvuru gerçekleştiremez.

İngiltere Transit Vizesi başvuruları, İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1626 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları