image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Transit Vizesi başvurusu, tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ödemeler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın değerlendirilmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’den yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvuruları, belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasıyla prosedürlere uygun olarak yapılabilir. Bazı başvuru sahipleri İngiltere Konsolosluğuna yapılması gerektiğini düşünmektedir. Ancak başvuruları İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilebilmesi için İngiltere Vize Başvuru Merkezi kabul eder. Başvuru merkezi konsolosluğun ön bürosu olarak başvuruları kabul etmekte ve dosyaları İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna göndermektedir. Gönderilen dosyalar İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.

Türkiye’de 7 adet şehirde İngiltere’ye seyahat etmek üzere başvuru merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyaları kabul eden başvuru merkezi bulunmaktadır. Bu şehirler; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa’dır. Bu illerde yaşayan kişiler kendi illerinde yer alan merkezlere, diğer illerdekiler de en yakın başvuru merkezine başvuru yapabilirler.

Vize başvuru merkezleri ile ilgili olarak bilinmesi gereken bir diğer husus; İzmir, Adana ve Antalya illerinde yer alan merkezlere yapılan başvurularda vize/başvuru ücreti dışında ufak bir ek ücret ödenmektedir. Miktarı çok yüksek olmayan bu fiyatın ödendiği merkezler istisnai merkezler olması nedeniyle bu ücreti almaktadır. Yani bu merkezlere diğer merkezlerden daha az başvuru yapılmaktadır.

Başvuru sahipleri, İngiltere’den transit geçiş yapabilmek üzere yapacakları bu vize başvurusunu nasıl yapacakları hakkında detaylı bilgi almak üzere CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler. Unutulmamalıdır ki; İngiltere vizesi başvurularını değerlendiren vize memurları yanlış başvuru yapmaktan kaynaklı olarak da başvuru sahiplerine vize reddi verebilmektedir. Ziyaret kapsamlı vize türlerine itiraz hakkının itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (reconsideration applications) haricinde olmaması nedeniyle de iyi hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması yararlı olacaktır. Bu nedenle İngiltere Transit Vizesi başvurusunu CSS Legal ile iletişime geçerek yapmak hata yapma ihtimalinin düşük olduğu bir başvuru yapılabilmesi için profesyonel destek alınmasını sağlayacak ve başvuru sahibini pek çok zarardan koruyacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2025 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları