image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Transit Vizesi başvurusu İngiltere Konsolosluğu vize memurlarınca değerlendirildikten sonra vize reddi kararı verilen başvuru sahiplerinin almış oldukları bu sonuca karşı itiraz etme hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları dışında bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilen vize başvuruları buradan İngiltere Konsolosluğu’na gönderilerek burada bulunan vize memurlarınca incelenmektedir. Vize memurları dosya üzerinde yaptıkları inceleme sonucunda olumlu ya da olumsuz bir karara varacaktır. Bu karar dosyanın gerçekçi, ikna edici, eksiksiz ve hatasız olması gibi hususlara bağlıdır.

İngiltere Transit Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilere vize memurları ret mektubu göndermektedir. Ret mektubu, vize ret kararının nedeni, kişinin bu karara karşı eğer varsa sahip olduğu itiraz hakkı, bu hakkın ne kadar süre içinde kullanılabileceği gibi hususları içerir. İtiraz hakları kapsamlarına göre idari itiraz (administrative rewiev) ve itiraz davası (appeal) olarak ikiye ayrılır. Bu hakların kapsamı hakkında bilgi almak ve itiraz başvurusunu gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirler.

Birleşik Krallık’tan transit geçiş yapmak üzere başvurulabilen bu İngiltere vizesi başvurusu oldukça karmaşıktır. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada, eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak karmaşık vize başvurusu sürecini oldukça kolaylaştırabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize başvurularına dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1629 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları