image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Transit Vizesi, havalimanından çıkış yapılıp yapılmayacağına göre farklı türlere ayrılmaktadır ve bu türler farklı sürelerle İngiltere’de kalış izni vermektedir.

İngiltere Transit Vizesi, Havalimanı Transferi Vizesi (Direct Airside Transit Visa) ve Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi (Visitor in Transit Visa) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Havalimanı Transferi Vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler İngiltere’de en fazla 24 saat bulunabilme iznine sahiptir. Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi ise başvuru sahiplerinin en fazla 48 saat Birleşik Krallık’ta kalmasına olanak tanımaktadır. Bu vize türünün diğerinden daha uzun İngiltere’de kalma izni vermesinin nedeni, kişilerin sınır kontrolünden geçmeleridir.

Transit vize türlerinden biri ile İngiltere’ye giden kişiler yukarıda verilen süreler içinde ülkeden ayrılmalıdır. Aksi bir durumda vize sahipleri kaçak duruma düşeceklerdir. 

İngiltere vizesinin dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularından biri olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlayacaktır. Danışmanlık almak üzere firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1714 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları