image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Transit Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere Transit Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre geçerli bir başvuru yapabilmek adına bazı prosedürleri izlemelidir.

İngiltere Transit Vizesi, İngiltere dışındaki bir ülkeye giderken İngiltere’den geçmek zorunda kalan başvuru sahiplerinin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vizeye yapılan başvurularda da başvuru sahiplerinin uyması gereken çerçevesi İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş prosedürler bulunur.

İngiltere’ye seyahat etmek üzere yapılan tüm başvurularda olduğu gibi transit vize başvurularında da öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olunmalıdır. Pasaport çıkarttırmak üzere İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapılmalıdır.

Geçerli bir pasaport çıkartıldıktan sonra başvuru sahiplerinin başvuru yapacakları vize türünün bu olduğundan emin olmaları gerekir. Başvuru yapılacak vize türünü saptamada sorun yaşayan kişiler CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler. Başvuru yapılacak vize türü doğru saptandıktan sonra gerekli belgeler uzmanlarımızın kişinin durumuna göre sağlayacağı belge listesine göre toplanarak başvuru dosyasının oluşturulması gerekir. Sonrasında bu belgelerin tercümelerinin de yaptırılarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. Bunun ardından başvuru formu doldurularak İngiltere Vize Başvuru Merkezinden bir randevu alınması gerekmektedir. Randevuda kişinin başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini (yüz fotoğrafı ve parmak izleri) de İngiltere Vize Başvuru Merkezine vermesi ile vize prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere Transit Vizesine yapılacak olan ziyaret kapsamlı vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006 yılından beri İngiltere vizesi başvurularında profesyonel destek sağlayan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2017 defa görüntülendi

İngiltere Transit Vizesi Sıkça Sorulan Soruları