image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusu vize ret kararı ile sonuçlanan kişilerin bu vize reddine karşı itiraz hakkı bulunmaktadır.

İngiltere vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin vize başvurusu olumsuz sonuçlandığında, bu vize reddine karşı itiraz hakkı olabilmektedir. Başvuru sahibinin bir itiraz hakkı varsa bu ya itiraz davası (appeal) ya da idari itiraz (administrative review) olacaktır. Vize reddine karşı hangi itiraz hakkına sahip olduğu başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda bildirilir. Bu belgede ayrıca bu hakkın ne kadar sürede kullanılabileceği de vize reddi alan kişiye bildirilmektedir.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusu reddedilen bir başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda (refusal letter) itiraz hakkına dair bilgiler de yer alacaktır. Bu Tier 2 İngiltere çalışma vizesi başvurusundan ret alan bir kişinin başvuru yapabileceği itiraz hakkı idari itiraz (administrative review)’dır. Puan bazlı sisteme göre başvuru yapılan Tier-2 İngiltere çalışma vizesi için öngörülmüş olan itiraz hakkı, itiraz davası değil, idari itirazdır.  İdari itiraz, vize başvurunuzun reddinin vize memurunun hatasından kaynaklandığı gerekçesiyle tekrar incelenmesini talep edebilme hakkını içeren bir itiraz hakkıdır. 

Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi başvurusu reddedilen kişiler, bu hakkın nasıl kullanacağı ve başvurunun yapılması için başvuru sahipleri CSS Legal İngiltere göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bu sayede başvurularının sonucunu vize reddine itiraz gerekçelerinin başvuruyu değerlendirip karara bağlayacak olan vize memurunca da haklı, ikna edici ve inandırıcı görülmesiyle birlikte olumsuzdan olumluya çevirebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini ve hangi başvuru formunu doldurması gerektiğini belirlemede sorun yaşayan başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini arttıracaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1663 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları