image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

İngiltere’de çalışmak üzere İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi’ne başvuracak olan adaylar bilmeli ki bu vize puan bazlı sisteme tabi bir vize türüdür.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunda toplamda puanlama sisteminden 50 puanı karşılıyor olmak gerekmektedir. Yani başvuru belgelerinin niteliğine göre bir puanlama söz konusudur. Bu puanı sağlayabilen kişiler sponsorlarından işle ve kişisel bilgileriyle ilgili detayları içeren bir sponsorluk sertifikası numarası alabilecektir. Bu numaranın 3 ay geçerliliği bulunmakta ve bir kere kullanılabilmektedir.

Tier-2 İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biri olan Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi, puan bazlı sisteme göre bu vize türü için belirtilmiş minimum puan olan 50 puanı toparlayabilmek gerekmektedir. Bu puanı sağlayabilen başvuru sahipleri başvurularından olumlu sonuç alabileceklerdir.

Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi başvurusu yanı sıra, Tier 5 geçici çalışan vizesiTier 1 İngiltere çalışma/iş vizesi ve Tier 4 İngiltere öğrenci vizesi de puan bazlı sisteme tabii vizelerdendir.

Tier-2 İngiltere çalışma/iş vizesi başvurularından Şirket İçi Transfer Vizesi puan bazlı dikkatli yapılması gereken başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1781 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları