image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Her İngiltere vizesi türünde olduğu gibi İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden Şirket İçi Transfer Vizesi için de İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre uygulanması gereken birtakım prosedürler bulunmaktadır.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi, İngiltere çalışma/iş vizesi alt kategorilerinden bir İngiltere vizesi türüdür. Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi aynı şirketin İngiltere ayağında çalışacak kişilerin İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken bir vizedir.  

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusu yapabilmek için öncelikle bir pasaporta sahip olunması eğer hâlihazırda bulunmuyorsa İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunulması gerekir. Başvuruda talep edilecek geçerlilik süresine göre pasaport ücretleri değişmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri seyahatlerinin süresine göre geçerlilik süresine sahip bir pasaport çıkartmaları gerekir.

Geçerli bir pasaportu bulunan kişiler bu çalışma vizesini almak için uyulması gereken diğer prosedürel işlemlere geçebilirler. Başvuruda vizenin şartlarının sağlandığını gösteren bazı belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. Örneğin; Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi  puan bazlı bir vize olduğundan alınması gereken 50 puanın sağlanabildiğini gösteren belge/belgelerin temin edilmiş olması gerekir.

Bu İngiltere çalışma/iş vizesi başvurusu için gerekli olan tüm belgeler uzmanlarımızca temin edilecek belge listesine göre hazırlandıktan sonra yine uzmanlarımızın alacağı randevuda İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilerek başvuru süreci tamamlanabilir. Başvuru merkezine dosya teslim edilirken biyometrik bilgiler de verilmelidir. Biyometrik bilgiler, yüzün yakın plandan ve beyaz fonda bir fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgilerin alınması başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır ve mutlaka alınmalıdır.

Şirket içi transfer amacıyla yapılan İngiltere çalışma/iş vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2060 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları