image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Şirket İçi Transfer vizesine başvuracak olan adaylar aynı şirketin İngiltere ayağında çalışma hakkına sahiptir.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesine başvuracak olan kişinin hâlihazırda Türkiye’de bir şirkette çalışıyor olması gerekmektedir. Başvuru sahibi, Türkiye’deki şirkette en az 6 ay çalışmış olmalıdır. Bunun yanında uzun süreli şirket içi transfer yapılacaksa en az 1 yl çalışılmış olması gerekir. Kişinin Şirket İçi Transfer Vizesi kapsamında çalışma hakkına sahip olabilmesi için şirketin Türkiye ve İngiltere şubelerinin aynı şirketin bünyesi altında olması gerekmektedir. Yani Türkiye ve İngiltere’deki şirketin aynı grup içerisinde yer alması, her iki şirketin de sahiplerinin aynı olması veya bir şirketin diğerinin bir parçası olması zorunludur. 

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biri olan Şirket İçi Transfer Vizesi’ne başvuracak olan kişiler çalışma haklarının yanında  %10’a kadar şirkette hisse sahibi de olabilirler. Ancak bu oranın üstüne çıkılmamalıdır. Aksi durumda vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilecektir.

Şirket içi transfer amacıyla yapılacak olan İngiltere vizesi başvuruları ve bu vize başvuru sahiplerinin bağımlıları olan eş ve çocuklarının başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1815 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları