image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunda başvuru sahibi, gidiş amacının gerekliliği ve işi yapabileceğine dair hususları gösterebilmek gibi başvuru dosyasına bazı belgeler eklemelidir.

İngiltere çalışma vizesi türlerinden Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi de dâhil olmak üzere tüm İngiltere vizesi başvurularında dosya üzerinde ispatlanması gereken bazı hususlar bulunur ve bu hususların belgelerle ispatlanması gerekmektedir. Bu bağlamda bu İngiltere vizesinde İngiltere’ye gidiş gerekçesinin çalışmak olup olmadığı, başvuru sahibinin gerekli nitelikleri karşılayıp karşılamadığı gibi hususların belgelenmesi gerekir. Örneğin; Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi puan bazlı sisteme tabi bir vize olduğundan ve bu kapsamda en az 50 puan tamamlanması gerektiğinden bu puanın sağlandığını gösteren Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship)’nın dosyada sunulması gerekir.

Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship)’na ek olarak başvuru sahibinin İngiltere’de geçinebileceği miktarda maaşı olacağını başvuru dosyasında belgelerle ispatlaması şarttır. Bunun dışında vize başvurusundan önce 90 gün boyunca banka hesabında £945 tutarında birikim gösterebilmesi gerekmektedir.

İngiltere çalışma vizesi ve İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1717 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları