image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesine aynı şirketin İngiltere’deki ayağında çalışmak üzere transfer edilen kişiler başvuru yapabilmektedir.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunu yapacak kişilerin hâlihazırda en az 6 ay Türkiye’deki şirkette çalışıyor olması gerekmektedir. Eğer ki çalışan uzun dönemli olarak İngiltere’de çalışacaksa en az 1 yıldır çalışıyor olması gerekir. Ayrıca Türkiye ve İngiltere’deki şirketin aynı grup içerisinde yer alması, yani her iki şirketin sahiplerinin aynı olması ya da bir şirketin diğerinin bir parçası olması veya aynı marka altında faaliyet göstermesi şarttır.

Şirket içi transfer için İngiltere vizesi ile İngiltere’de çalışmak isteyen kişilerin diğer İngiltere çalışma vizesi türleri için belirtilen genel şartları da taşıması gerekmektedir. Bu bağlamda şirket içi transfer dolayısıyla İngiltere’ye gidecek olan kişinin %10’dan fazla hisse sahibi olmaması ve hiçbir şekilde İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra devlet sosyal yardımlarına başvurmayacak olması gerekir.

 İngiltere çalışma vizesi ve İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1701 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları