image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunda İngiltere’de sağlık harcının (immigration health surcharge) ödenmesine gerek olmaksızın bir referans numarası almak İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmek için yeterli olmaktadır.

Türkiye’den yapılan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularının dışında kalan İngiltere vizesi başvurularının çoğunda sağlık harcının (immigration health surcharge) da ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret ödenerek İngiltere vizesi başvurusu için bir referans numarası temin edilebilecektir. Ancak bunun istisnalarından biri İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurularında bulunur. Bu çalışma vizesi türüne yapılan başvurularda başvuru sahiplerinin sağlık harcı (immigration health surcharge) ödemesine gerek bulunmamaktadır. Buna rağmen başvuru sahibinin yapacağı vize başvurusu için bir referans numarası temin etmesi gerekmektedir. Bu durum şirket içi transferle İngiltere’ye gidecek olan başvuru sahiplerinin bağımlıları için de geçerlidir. 

İngiltere’de şirket içi transfer yaparak 6 aydan fazla çalışacak olan kişiler ve varsa bağımlı aile üyeleri, İngiltere’de National Health Service’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirler. Bu hak, kişi İngiltere’ye  yerleştiği ilk günden itibaren geçerli olacaktır. Bunun yanında, İngiltere’yle karşılıklı bir anlaşma içinde olan bir ülkenin vatandaşı olan kişilerin İngiltere’de kalış süresi 6 aydan az olsa dahi sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmesi sağlanmaktadır. Bu ülkelerin hangileri olduğuna dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Yukarıda sayılanların dışında sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmak için uygun olunmayan hallerde dahi İngiltere’de bazı tedavilerden ücretsiz yararlanabilmek mümkündür. Herkesin ücretsiz yararlanabildiği tedaviler şunlardır;

  • Acil hizmetler
  • İşkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı gibi hallerde alınması gereken tedaviler
  • Aile planlama hizmetleri
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi
  • Bulaşıcı hastalıkların tanı ve tedavisi
  • Mahkeme tarafından alınması zorunlu tutulan psikiyatrik tedaviler
  • Hapiste veya tutukluyken alınması gereken tedaviler

Yukarıda sayılmış olan bu tedavilerden İngiltere’de 6 aydan kısa ya da uzun sürelerle bulunup bulunmamak fark etmeksizin herkes ücretsiz yararlanabilmektedir. Yani ister İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi gibi 6 aydan uzun süreli ve çalışma amaçlı bir vize türü ile ister İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden biri ile İngiltere’de bulunulsun, yukarıda sayılan hizmetler ücretsiz alınabilir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1674 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları