image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi ücretleri tüm İngiltere vizesi türlerinin ücretleri gibi her yıl 5 Nisan’da İngiltere’de yeni mali yılın başlaması ile birlikte değişmektedir.

Her ülkenin mali sisteminde mali yılın değiştiği bir tarih mutlaka vardır. Örneğin; Türkiye’de 31 Aralık’ta bir mali yıl biter ve 1 Ocak itibarıyla yeni bir mali yıl başlar. Bu tarih İngiltere’de 5 Nisan olarak belirlenmiştir. Eski mali yılın bitmesi ve yenisinin başlamasıyla ise vergi, harç vb.nin ücretlerinde artışlar veya azalışlar meydana gelmektedir. Buna vize harçları da dâhildir. Dolayısıyla İngiltere vizesi başvuru/vize ücretleri de her yıl belirli oranlarda 5 Nisan itibarıyla değişikliğe uğramaktadır.

Resmi olarak yılda bir kez değişen başvuru/vize ücreti ayrıca kur değişikliğine bağlı olarak da sürekli değişmektedir. Çünkü bu ücret İngiltere makamlarınca Sterlin olarak belirlenmiş olmasına rağmen başvuru merkezlerince Dolar kuru üzerinden tahsil edilerek ve Türk Lirasına çevrilerek ödenir. Dolayısıyla kur değiştikçe başvuru/vize ücreti de değişkenlik gösterir. Sürekli güncellenen vize harçları ile ilgili olarak en doğru bilgiyi danışmanlarımız aktaracaktır. Bu nedenle İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi harcının tutarı da dâhil olmak üzere harçlarla ilgili olarak her türlü detaylı bilgi için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Şirket içi transfer amacıyla yapılacak olan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1690 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları