image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi de dâhil olmak üzere Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvuruları, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek için gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılmaktadır.

Her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu gibi İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunun da İngiltere Konsolosluğuna yapılacağı düşünülmektedir. Ancak eskiden İngiltere Konsolosluğu’na yapılan başvurular uzun zamandır sadece belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesiyle İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. Bu bağlamda İngiltere Konsolosluğunun başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında kabul ettiğini söyleyebiliriz. Başvuru merkezinde kabul edilen dosyalar, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir.

Türkiye’de dosyanın tamamlanması ve teslim edilmesiyle İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek olan yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi vardır. Bu merkezler, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana, Antalya illerinde bulunmaktadır. Bu merkezlerden randevu alınarak başvuru dosyası ile fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler teslim edilerek vize başvurusu yapılabilmektedir.

Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1678 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları