image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere’ye gitmek üzere başvuru yapılacak tüm vize türlerinde olduğu üzere İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunda da verilmesi zorunlu olan biyometrik bilgiler, yüzün fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre tüm İngiltere vizesi başvurularında biyometrik kayıtların verilmesi gerekir. Yakın plandan dijityal bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler verilmezse geçerli bir başvuru yapılamayacaktır.

Biyometrik kayıtlar, belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin yatırılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması işlemlerinden sonra İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinde başvuru dosyasıyla birlikte alınmaktadır. Bu kayıtları ancak kişi kendisi vize randevusuna katılarak verebilir. Bu yüzden başvuru sahibi yerine bir başka kişi vize randevusuna katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapamaz. Yani bir başka kişiye vekâlet verilerek Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi başvurusu gerçekleştirilemeyecektir.

Biyometrik fotoğraf çekilirken yüzde gözlük, güneş gözlüğü, peçe gibi aksesuarlar olmamalıdır. Ayrıca şapka, örtü vb. ile de baş örtülmemelidir. Yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa baş kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilir. Yüzde geçici yara izi, süsleme, kına vb. olmamasına da özen gösterilmelidir.

Parmak izleri ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinde altında yeşil bir lazerin olduğu bir plaka üzerinden alınmaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda geçici bir hasar, kesik ile süsleme, kına, boya vb.nin bulunmamasına dikkat edilmelidir.

İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılacak olan İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1759 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları