image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi reddedildiği takdirde bu redde karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu (reconsideration application) haricinde bir itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Çocuk ziyaretçi olarak İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapan ancak olumsuz sonuç alan kişilerin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration application) haricinde herhangi bir itiraz hakkı yoktur. İngiltere Konsolosluğu tarafından gönderilen ret mektubunda başvuru sahiplerine itiraz hakkının olup olmadığı bildirilmektedir. Ret mektubunda kişinin İdari İtiraz (Administrative Review) veya İtiraz Davası (Appeal) hakkının olup olmadığı başvuru sahibine açıklanır.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesi (UK Visas and Immigration), İngiltere vizesi ile ilgili her konuda belirli aralıklarla değişiklik yapmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin herhangi bir hata veya eksiklik nedeniyle vize reddi alması durumunda firmamız uzmanları ile iletişime geçmeleri faydalı olacaktır. Uzmanlarımız kişilerin durumlarına göre itiraz haklarını nasıl kullanabileceklerini açıklayarak itiraz başvurusu için yapılması gereken tüm işlemleri gerçekleştireceklerdir. Vize reddi alan kişiler, itiraz yapabilme süresi dolmadan firmamız uzmanları ile iletişime geçerek itiraz başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvuruları, İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle bu başvurularda hata veya eksikliğe yol açmamak için danışmanlık hizmeti almak oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızın Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1655 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları