image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılacak tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusunda da geçerli bir başvuru yapabilmek için biyometrik bilgilerin verilmesi gerekir.

Yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilen tüm İngiltere vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre biyometrik bilgilerin verilmesi şarttır. Başvuru sahibinin bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilmezse vize başvurusu geçerli sayılmamaktadır. Dolayısıyla tüm vize başvurularında olduğu gibi İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusunda da bu bilgilerin verilmesi şarttır.

Biyometrik bilgiler, İngiltere Vize Başvuru Merkezine hazırlanmış ve eksiksiz olarak tamamlanmış olan dosyanın teslim edilmesi ile yapılan başvuru sırasında başvuru dosyası ile birlikte verilir. Bu bilgileri yalnızca başvuru sahibi olan kişi kendisi vize randevusuna katılarak verebilir. Bu nedenle başvuru sahibi yerine bir başkasının vize randevusuna katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapması mümkün değildir.

Biyometrik kayıtların alınması sırasında fotoğraf çekilirken yüzde tanınmayı engelleyecek şekilde gözlük, peçe gibi bir aksesuar kesinlikle olmamalıdır. Aynı şekilde şapka, örtü vb. ile başın örtülü olmaması gerekir. Yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilir. Yüzde kalıcı gibi algılanabilecek olan geçici yara izi, süsleme, kına gibi herhangi bir şeyin olmaması da biyometrik kayıtlar yaptırılırken oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde alınan parmak izleri ise lazer yardımı ile alınmakta ve mürekkep gibi bir madde kullanılmamaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda herhangi bir geçici hasar, kesik, süsleme, kına, boya vb. bir şey olmamalıdır.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvuruları ve vize ile ilgili konularda bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları gibi vize ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve bugüne kadar binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1816 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları