image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi’ne Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi’ne Birleşik Krallık’ı ziyaret etmek isteyen 18 yaşının altındaki çocuklar başvuru yapabilmektedir.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi’ne aile ziyareti veya turistik amaçlarla gidecek olan 18 yaşın altındaki çocuklar ebeveynleri ile ya da onlardan ayrı olarak gitmek üzere başvuru yapabilirler. Çocuk ziyaretçiler de 18 yaşın üstündeki ziyaretçiler gibi İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin genel şartlarını taşımalıdır.

18 yaşın altındaki çocuklar bazı vize türlerinde vize sahibi ebeveyninin bağımlısı olarak başvuru yapabilmektedir. Örneğin; Tier-1, Tier-2, Tier-4, Tier-5 kategorilerinde yani puan bazlı vize türlerinde 18 yaşın altındaki çocuklar vize sahibinin bağımlısı olarak vize başvurusu yapabilmektedir. Ancak bu durum İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularında geçerli değildir. Bunun tek istisnası İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi’nde bulunmaktadır.  İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi sahiplerinin 18 yaşın altındaki çocukları bağımlı olarak vize başvurusu yapabilmektedir.

Çocuk ziyaretçi olarak yapılacak olan İngiltere vizesi başvuruları, diğer başvurularda da olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle bu başvurularda İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile başvurusunu gerçekleştirerek karmaşık süreci kolaylaştırak isteyen kişiler CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler. Firmamızla iletişime geçerek İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2223 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları