image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusunda tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere uyulması gereken bazı prosedürler mevcuttur.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’a ziyaret maksatlı gelecek olan 18 yaşından küçük çocukların alması gereken İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Bu İngiltere vizesine başvuru yapabilmek için de başvuru sahiplerinin uymaları gereken bazı prosedürler bulunur.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan 18 yaşın altındaki çocukların vize başvurusu yapabilmeleri için öncelikle bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Geçerli bir pasaportu bulunmayan çocuklar için İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunulmalı ve bir pasaport çıkarttırılmalıdır.

Pasaport temin edildikten sonra çocuklara İngiltere vizesi almak için uyulması gereken prosedürlere başlanabilir. Bu işlemlerden öncelikle yapılması gerekeni başvuru yapılacak olan vize türünü belirlemektir. Ziyaret amacıyla Birleşik Krallık’a gidecek olan 18 yaşının altındaki çocuklar İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilir. Ancak bunun için her vize başvurusunda olduğu gibi bu başvuruda da vizenin şartlarının sağlandığını ispatlayan bazı belgelerin başvuru dosyasına konulması gerekir.

Başvurulacak vizenin tüm şartlarının sağlandığını gösteren belgeleri içeren başvuru dosyası hazırlandıktan sonraki aşamalar ise belgelerin tercümelerinin yapılması, ilgili formun doğru doldurulması, vize harçlarının ödenmiş olması ve bütün bu işlemlerden sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin teslim edilmesidir. Biyometrik bilgiler, yüzün beyaz fonda ve yakın plandan çekilen bir fotoğrafı ile on parmağın izlerinden oluşur. Bu bilgilerin alınmasının başvuru sürecinin bir parçası olduğu ve mutlaka verilmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde geçerli bir vize başvurusu yapılamaz. Ancak İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusunda bu durumun bir istisnası vardır. Bu istisna, 5 yaşının altındaki çocukların randevuya katılması ve biyometrik bilgilerini vermesi zorunluluğunun olmamasıdır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabilmek yani başvuru dosyası ve biyometrik bilgileri verebilmek için öncelikle randevu alınması gerektiğine dikkat edilmelidir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan merkezlerden hangisi başvuru sahibinin yaşadığı yere en yakınsa o ildeki başvuru merkezinden vize başvurusu yapabilir. Ancak başvuru öncesinde başvuruda bulunması gereken bütün belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, ilgili form doldurulup, harçların ödenmesi gerekir. Bu aşamalar randevu alarak başvuru yapılmasından dahi önemlidir ve hata ya da eksiklik bulunmaması gerekir. Bunu sağlayabilmek adına profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler.

Çocuk ziyaretçiler için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır ve o nedenle profesyonel destek almak pek çok yarar sağlayacaktır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 12805 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları