image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurularında 18 yaş altı çocuklar için mülakat şartı bulunmamaktadır.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin İngiliz Konsolosluğunda mülakata çağırılması gibi bir şart bulunmaz. Buna karşın çok ender durumlarda İngiltere Konsolosluğu başvuru sahibi küçüklerin ebeveynlerinden birini veya vasisini mülakata çağırabilir. Bu mülakat daha çok Konsolosluğun şüpheli ya da eksik gördüğü evraklar bulunması, konsolosluğun gidiş amacı ile başvuru yapılan vize türünün uyuşmadığını düşünmesi gibi durumlarda mümkün olabilmekte ve çok ender olarak gerçekleşmektedir.

İngiliz Konsolosluğu ilk kez vize başvurusu yapıldığında mülakata çağırabileceği gibi daha önce İngiltere’ye giriş çıkış yapmış kişilerden de mülakat talep edebilmektedir. Yani daha önceden birçok kez İngiltere vizesi almış kişilerin görüşmeye konsolosluk tarafından çağrılmayacağı gibi bir yargı kesinlikle doğru değildir. Bunun yanında İngiltere Konsolosluğu görüşme talep ettiğinde bu durum İngiltere vizesi talebinin reddedileceği şeklinde yorumlanmamalıdır.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvuruları oldukça karmaşık bir yapıdadır. Karmaşık yapıda olması nedeniyle başvurunun herhangi bir aşamasında hata yapma olasılığı oldukça yüksektir. Başvuruyu değerlendiren konsolosluk vize memurları ise en ufak bir hata ve/veya eksiklik olması durumunda vize ret kararı vermektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile başvurularını yapabilirler.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış olup 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapmak ve her konuda detaylı bilgi almak için CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1929 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları